ספידייט הורות משותפת - כל מה שצריך לדעת

20/11/2019

להיות הורים במסגרת של הורות משותפת היא אחת הדרכים הנוחות והיעילות ביותר כיום להקמת משפחה במודל אלטרנטיבי, ולא בכדי; להורות משותפת יתרונות רבים' והיא מתאימה במיוחד לנשים וגברים רווקים/רווקות שמעוניינים בהקמת משפחה אך טרם מצאו את בן או בת הזוג המתאימים. בנוסף, הורות משותפת היא אחד האמצעים הטובים והזמינים ביותר כיום להגשמת חלום ההורות, עבור גברים ונשים מקרב הקהילה הגאה.

כיום ישנן מספר פלטפורמות דרכן ניתן למצוא שותף להורות משותפת, דוגמת אתר גובייבי, שנועד בדיוק למטרה זו: להפגיש בין גברים ונשים, זוגות ובודדים, לצורך הגשמת המטרה המשותפת: הבאת ילד לעולם והקמת משפחה.

מעבר לזאת, גו בייבי גם דואגים להפעיל מזה מספר שנים פרוייקט מיוחד של מפגשי ספידייט לצורך הורות משותפת. מפגשים אלו, המתרחשים מדי כמה חודשים, נוצרו כדי לשמש נתיב נוסף ויוצא דופן למציאת שותף להורות, עבור המעוניינים בכך.

מהם מפגשי ספידייט להורות משותפת ואיך כדאי להתכונן אליהם? על כך במאמר זה.

 

למצוא שותף להורות במפגש ספידייט

 

אירוע הספידייט של גו בייבי מתנהל כמו אירוע ספידייט רגיל. למי שלא מכיר, אירוע זה מפגיש בין כמות זהה של נשים וגברים לסדרה של מפגשים בני 7 דקות, מעין "מיני דייטים". במהלך הערב הנשים יושבות במקומן והגברים עוברים משולחן לשולחן, מפגישה לפגישה. בתום 7 דקות נשמע צלצול פעמון והגברים קמים ועוברים לשולחן הבא.

כל משתתפי האירוע מקבלים רשימה של המשתתפים (מהמין הנגדי) עליה הם יכולים להוסיף הערות שונות. בסיום הערב כל משתתף מסמן בטופס את הפרטנר/ית שמוצא חן בעיניו, ועשוי להתאים להיות שותף להורות משותפת. כל הטפסים מועברים למנחה הערב. למחרת כל משתתף מקבל את רשימת ההתאמות שלו: אנשים שסימנו מישהו והוא סימן אותם בחזרה נחשבים כהתאמה, ויכולים לקבל את פרטי יצירת הקשר אחד של השני. משלב זה יכולים המשתתפים ליצור קשר עם ההתאמות שלהם ולהמשיך משם בדרך עצמאית.

 

מהם היתרונות של מפגשי ספיידייט?

 

היתרון הגדול של מפגשי ספידייט להורות משותפת הוא שבערב אחד ניתן לפגוש כמות גדולה במיוחד של מועמדים פוטנציאליים עבור הורות משותפת. כוונות המשתתפים במפגש הן רציניות, ולכולם מטרה משותפת: להביא ילד לעולם, כך שלא מבזבזים זמן על מפגשים מיותרים.

למרות שאורך המפגשים נראה קצר, היום ידוע שזה פרק הזמן המספיק לצורך התרשמות ראשונית וקבלת מושג מדויק למדי על רמת ההתאמה בין שני אנשים.

וכך, במקום לצאת לאינספור פגישות ראשונות במועדים שונים ובמקומות שונים, מרוכזים כמה מפגשים איכותיים לערב אחד אינטנסיבי ויעיל במיוחד.

 

איך צריך להתכונן לספידייט הורות משותפת?

 

כדי להפיק את המיטב מערב ספידייט של הורות משותפת רצוי להגיע מוכנים מראש.

 

ראשית, חשוב להגיע בראש פתוח ועם גישה חיובית, ולא למהר ולפסול מועמדים על בסיס מראה חיצוני או סיבות קטנוניות. כך שאם יש לכם תחושת בטן, גם אם בסיסית, שקיים פוטנציאל, חשוב לסמן את אותו מועמד לחיוב כי אחרת הסיכוי להתאמה יורד ולא תוכלו לקבל את פרטיו.

 

שנית, חשוב להגיע למפגש אחרי הסתכלות פנימית והדגשת מטרות ורצונות. לצורך כך עוזר מאוד להכין רשימה של שאלות- עבורכם ועבור השותף הפוטנציאלי להורות, כמו למשל:

-איזו מערכת יחסים אני רוצה עם השותף להורות? חברות קרובה? מערכת יחסים רומנטית? "הורים גרושים"?

-האם חשובה לי הנטייה המינית של השותף להורות?

-באיזה רדיוס של מגורים חשוב לי שהשותף יתגורר? האם תהיו מוכנים לעבור דירה לשם כך?

-עד כמה חשובה רמת ההכנסה או ההשכלה של השותף להורות?

-מהם הערכים החשובים לכם בתחומים כמו- חינוך, דת, פוליטיקה, בריאות, תזונה ועוד.

-האם ישנן תכונות פיזית חשובות במיוחד? (גובה, מוצא וכד').

-מהי הנכונות להבאת יותר מילד אחד?

-מהי החשיבות של מעורבות המשפחה המורחבת בחיי הילד?

מענה על שאלות אלו ונוספות יעזור לכם ולכן להבין יותר טוב מה אתם מחפשים, על מה לא תהיו מוכנים להתפשר ואיפה ניתן להתגמש, ויעזור לכם לקבל החלטות יותר בקלות ולהתנהל יותר ביעילות במהלך אירוע הספידייט.

חזרה למגזין
Loading