איך לנקות את הבית לפסח עם משפחה חדשה

הורות משותפת, הורות אחרת, שותף להורות, תרומת זרע
02/04/2023

ניקיון הבית שאנו רווקים הוא אינו אותו ניקיון שאנו עושים שאנחנו עם משפחה מורחבת יותר..

ילדים ובמיוחד ילדים קטנים יוצרים הרבה בלאגן. ואם אנחנו בחרנו בהורות אחרת כדוגמא הורות משותפת או דרך תרומת זרע אז כנראה  שלא יהיה איתנו מישהו שיעזור לנו במטלות הבית שאנו עם הקטנטנים רוב הזמן. 

ניקיון טוב מצריך זמן וגם ריכוז במטלות שונות למשל כביסה. יש לשים לב לא לערבב בין צבעוני ללבן ולפעמים שהילדים בסביבה שלנו במיוחד בגילאים קטנים אנו יכולים להתבלבל אז אנו יכולים להיעזר בשותף להורות שאיתנו או בהורים או לעשות זאת בפרקי זמן שהם ישנים. במאמר הבא הבאנו לכם דרכים שיעזרו לכם להתנהל עם הניקיון יותר בקלות מבלי לגרוע באיכות ההורות שלכם.

בקשו עזרה

אתם לא לבד אף פעם. גם אם הבחירה שלכם הייתה להביא  ולגדל ילד לבד או בהורות משותפת, אל תפחדו לבקש עזרה. לפעמים האנשים שקרובים אלינו  אף יעריכו את זה שאתם פונים אליהם כי הם יודעים שהם האדם שאתם סומכים עליו ביותר עם הדבר שחשוב לכם יותר מכל. 

עשו שימוש בחומרים טבעיים

החומרים בהם אנו משתמשים מכילים כל כך הרבה כימיקליים הרעילים לנו לבני הבית ולסביבה שלנו.

החומרים הללו יכולים להזיק לקנה הנשימה שלנו ולעיתים לגרום נזק  גם בלתי הפיך עקב היותם מכילים חומצה ברמה המסכנת את הבריאות. 

חומץ הדרים למשטחים -  השרייה בצנצנת גבוהה של תפוזים ולימונים עם מים ולתת לה לנוח כשבועיים על המדף. לאחר מכן תראו שהמים עכורים ויש עובש למעלה (זה בסדר) מסננים את  הנוזל ומרתיחים ל10 דקות. לאחר מכן מסננים שוב בבד (מעובש וכל מה שלא צריך).

לאחר שזה מתקרר ניתן להוסיף שמן אתרי לבחירתכם ולהשתמש בזה - לשמור במקרר.

לרצפת הבית - חצי כוס חומץ ומים

לכביסה-  

לאבקת כביסה טבעי :  נגרד סבון טבעי עד יצירת פתיתי סבון וסודה לשתייה 

למרכך כביסה טבעי: שליש כוס חומץ תפוחים ואת שאר הבקבוק נמלא במים ואפשר לשים שמן אתרי לבחירתכם

כ- 15 טיפות. את החומץ  אין לשים  ישירות על הבגדים כיוון שזה עלול להזיק להם.

כעת למכונה נכניס 2 כפות אבקת כביסה ואת המרכך כביסה  נמלא עד הסוף כמו בנזל רגיל.

כעת ילדיכם יכולים להנות מכביסה רעננה ונקייה מבלי שיפגע בבריאות שלהם.

אנו ממליצים ליידע את השותף להורות שאיתכם על כל שינוי שאתם עושים במיוחד לטובה ואולי אף לסכם שדברים מסויימים יתבצעו באותו האופן גם מהצד השני  במיוחד  כי מדובר בהורות משותפת.

תחמו את אזור הילדים בזמן ניקיון ( שיהיו קרוב לעיניים שלכם)

בשנים הראשונות של הילד הוא נוהג ללכת לכל פינה לבדוק, לטעום ולהריח. זה השלב בו הוא מנסה הכל מהכל .

אז מה עושים בשלב הזה בו אנחנו צריכים לשים לב עליו את כל תשומת הלב אך עם זאת לא לבטל את העיסוקים הנוספים שיש לנו וחיוניים להמשך חיינו כמו ניקיון לפסח? אנו ממליצים לתחום אזור יחסית גדול שיתן לו חופש תנועה במרחב ולשים לב כי באזור בו היא נמצא אין צעצועים מסוכנים או כל דבר שיכול לסכן אותו. ניתן לשים שמיכה או אפילו 2 ונשכנים ובזמן הזה לנקות. אך שימו לב כל זה לא פותר מלשים לב על הילד. יש עדיין להביט על הילד ולבדוק מה איתו כל כמה זמן.  הורות היא עבודה ומולטיטסקינג רוכשים עם הזמן (:

לסיכום,

אל תמנעו מעצמכם לנקות או לעשות כל דבר בשביל עצמכם או לבית בגלל הילדים. יש פתרון להכל פשוט צריך לחפש אותו. 

חזרה למגזין
Loading