שאלות שצריך לשאול כשמחפשים שותף להורות

13/05/2014

אם החלטתם להביא ילד לעולם בדרך של הורות משותפת, אתם עומדים בפני תהליך מורכב ועדין של חיפוש הפרטנר המתאים להורות. בניגוד להורות דרך תרומת זרע או פונדקאות, בה אתם מתרכזים בעיקר בתכונות הפיזיות והמנטליות של התורם האנונימי (השכלה, IQ), בהורות משותפת צריך לקחת בחשבון מספר גדול יותר של קריטריונים אותם יש לבחון מקרוב בטרם מחליטים, כיוון שמדובר באדם שיהיה מעורב באופן משמעותי בחייכם ובחיי ילדכם. להלן כמה שאלות חשובות אותן יש לשאול כשאתם מתחילים במסע של חיפוש אחר הפרטנר המושלם להורות משותפת, שאלות שיעזרו לכם בהמשך הדרך.

1. איזה סוג של מערכת יחסים תהיה לי עם הפרטנר להורות?

זוהי שאלה משמעותית כיוון שהתשובה עליה תקבע איך תראה מערכת היחסים שלכם עם השותף להורות. אולי לא תקבלו תשובה על כך ביום הראשון לחיפושים, אך כדאי מאוד לשבת מראש ולחשוב עליה כדי למצוא תשובה לשאלה זו ולשאלות נוספות הקשורות אליה, כמו למשל: האם אני רוצה שהפרטנר להורות המשותפת יהיה בגדר חבר קרוב? אולי החבר הכי טוב? אולי זו תהיה בכלל מערכת יחסים רומנטית? כמה פעמים בשבוע תרצו להתראות - כל יום? פעם-פעמיים בשבוע? האם תרצו שהפרטנר ישתלב במעגל החברים או המשפחה שלכם?

2. האם יש תכונות פיזיות שחשובות לי במיוחד?

תכונות פיזיות הן חלק חשוב בתהליך החיפוש, ובשלב זה בטח כבר התחלתם לדמיין אילו תכונות יהיו לפרטנר שלכם: גובה, משקל, צבע שיער, צבע עיניים, מוצא וכד'. כשמחפשים שותף להורות כדאי לנסות ולחשוב מה מבין התכונות הפיזיות האלו הם בגדר חובה ומה פחות קריטי. חשוב לזכור שככל שתגבילו את עצמכם מבחינת הדרישות הפיזיות, כך מאגר השותפים הפוטנציאלי יילך וייקטן, לכן חשוב להשאיר מקום לגמישות.

3. עד כמה חשובה לי רמת ההשכלה?

בטרם תבחרו פרטנר, נסו לבדוק עם עצמכם עד כמה רמת ההשכלה שלו חשובה לכם. יש כאלו שמחפשים גאונים עם תואר שני ומעלה ויש כאלו שיסתפקו בתעודת בגרות, וכמובן קיים גם כל המנעד שביניהם. זכרו שרמת משכל ואינטליגנציה רגשית הם שני דברים שונים.

4. אילו ערכים חשובים לי?

נסו לחשוב האם ישנם ערכים מסוימים שחשובים לכם במיוחד, וחשוב לכם למצוא אותם גם בפרטנר להורות משותפת. נושאים כמו: דת, חינוך, פוליטיקה, איכות הסביבה, זכויות הקהילה הגאה ועוד ועוד. גם אם אתם לא מחפשים שותף לזוגיות רומנטית, עדיין מדובר באדם לו יהיה חלק נכבד בשארית חייכם, שישפיע על האופן בו אתם מגדלים את ילדכם, ולכן חשוב שעל נושאים מהותיים תהיה הסכמה של שני הצדדים.

5. איזה סוג של אישיות אני מחפש?

חשוב למצוא פרטנר שהאישיות שלו מתאימה לשלכם ואף משלימה אותה. גם אם חלק מתכונות האופי שלכם שונות או מנוגדות, בהרבה מקרים זהו מתכון לשותפות בריאה בה כל צד מאזן את השני. לדוגמה: אם אתם חוששים או נמנעים מהטלת משמעת, אולי כדאי לבחור בשותף סמכותי יותר שההתמודדות עם הנושא תהיה לו קלה יותר.

6. האם הנטייה המינית של הפרטנר חשובה לי?

גם זה נושא חשוב שיש לשקול בכובד ראש: אם את/ה סטרייט/ית, האם תרגישו בנוח עם שותף להורות שהוא הומו או לסבית? ולהיפך- אם את/ה הומו או לסבית או שאתם נמצאים במערכת יחסים חד מינית - האם תרצו להביא ילד יחד עם סטרייט/ית?

שאלות נוספות שמומלץ לשקול: עד כמה חשוב לכם מקום המגורים של הפרטנר? האם תרצו לגור בסמוך לו כשכנים לבניין או באותו רחוב, או שכל אחד יתגורר בעיר אחרת? אם תמצאו את האדם המתאים, האם תסכימו לעבור דירה כדי לגור בסביבתו? כמה ילדים תרצו? עד כמה חשובים לכם נושאים כמו: סדר ונקיון, תזונה, ספורט, חיות מחמד, הכנסה, חיי חברה, הרגלי שינה ועוד.

חזרה למגזין
Loading