עיצוב חדר לתאומים – טיפים חשובים להורים

27/02/2021

התרחבות המשפחה היא מאורע משמח מאוד, כאשר אצל מי שנולדו להם תאומים – מדובר בשינוי עצום שקשה עוד יותר להכיל אותו. זה בא לידי ביטוי בכל מיני היבטים בחייהם של ההורים ובין היתר, גם בצורך לשנות מקצה לקצה את התכנון המקורי של חדר התינוקות, כפי שאולי דמיינתם אותו כשחשבתם על להביא עוד ילד לעולם. כשמגיעים שניים בבת אחת, הצרכים של הקטנטנים שנכנסו לחייכם הופכים להיות מוחשיים עוד יותר ומכאן שכשניגשים למשימת עיצוב החדר עבורם – חשוב לזכור שמטרתו של החלל הזה היא לשרת נאמנה את כל צרכיהם של התינוקות הרכים, זאת תוך יצירת מתחם נעים לשהייה גם עבור ההורים.

עיצוב חדר לתאומים – האתגר העיקרי

בתור כלל ראשון בעיצוב חדרי ילדים חשוב לזכור, שניצול כל מקום פנוי בחדר הוא איננו חובה. התאומים הקטנטנים לא יישארו כאלה זעירים למשך זמן רב ועוד לפני שתשימו לב – הם כבר יתרוצצו ברחבי החדר וירצו לשחק. כדאי לאפשר להם את זה ולייצר חלל "נושם", משמע כזה שיש בו כמה וכמה איזורי משחק "עירומים" שלא מונח עליהם שום רהיט ואף לא מדף המשמש לאחסון ספרים או צעצועים.

לידת תאומים היא מאתגרת במיוחד, לאור העובדה שאת החדר צריכים לחלוק שניים: המשמעות היא שקיים ציוד בהיקף גבוה בתוך החלל, לעתים ממש כפול מזה של תינוק יחיד. אתם בתור ההורים, תצטרכו להיות יצירתיים במיוחד בכל הנוגע לאחסון חפצים ורכישת הפריטים מוטב שתהיה מצומצמת בתחילה, כדי להבין עם הזמן לאילו רהיטים אתם באמת זקוקים ומה ישמש אתכם לטווח המיידי והארוך כאחד. לאחר מספר שבועות או חודשים שבהם תהיו מנוסים קצת יותר, תוכלו לרענן את מלאי הרהיטים ולהוסיף פריט או שניים שתרגישו שממש יועילו לסידור של חדר הילדים.

פריטים שכדאי לקנות חדשים מהחנות

נוהג שכיח ומבורך הוא להעביר רהיטים, ציוד ובגדי תינוקות מאחד לשני, בין אם זה מהילד הבוגר אל התאומים החדשים ובין אם זה לקבל מבני משפחה וחברים את הפריטים שהם כבר לא זקוקים להם עבור ילדיהם שגדלו. אין ספק שזה יכול לחסוך לכם המון כסף, בפרט כאשר מדובר על בגדים שממילא משמשים לתקופות קצרצרות: הקטנטנים צומחים כל כך מהר, שלפעמים בגד מסוים ישמש אותם פעמיים או שלוש וכבר יהפוך לקטן מדי בשבילם.

למרות זאת ובעיקר אם אתם עומדים להיות הורים לילד ראשון, ליתר דיוק ילדים ראשונים כשמדובר בתאומים, ישנם רהיטים שימשיכו אתכם למשך שנים ולכן מוטב לרכוש אותם חדשים מהחנות. שידת החתלה למשל, כדאי שתהיה חדשה כיוון שהיא יכולה לשמש למשך כמה שנים וגם, כמובן, לעבור מילד לילד. יתרה מכך – ישנן שידות החתלה בעיצוב קלאסי, שאף יהפכו לרהיט לגיטימי ונאה בסלון ברבות השנים. לכל משפחה התקציב וההעדפות שלה – לכן כדאי לחשוב פעמיים לפני רכישת פריטים, ללא ספק, אך להעדיף להשקיע את הכסף במוצרים איכותיים שיהיו שמישים לתקופות ארוכות.

חזרה למגזין
Loading