למה לתת תרומת זרע לבנק הזרע?

11/07/2013

ישנם אנשים שמוצאים את עצמם במצב בו הם צריכים לקבל עזרה על מנת להכנס להריון. אנשים אלו לרוב נתקלים בדרכים עקלקלות עד לקבלת עזרה זו. הם חווים בעיות עקרות או בעיות בפוריות שהופכות את הקליטה להריון לקשה מנשוא ולעיתים גם בלתי אפשרית.


לצורך סיוע למצוקת הפוריות, הוקם בנק הזרע. בנק הזרע הוא מתקן המהווה כיסוי על בעיות הפוריות אצל הגבר, כלומר מהווה חלופה לצד הגברי בתהליך הכניסה להריון. בבנק הזרע נאספות דגימות של תרומת זרע ומאופסנות במעבדות המציעות בנוסף ניתוח של טיב הזרע ושמירתו בהקפאה למטרת שימוש עתידי.


במאגר הזרע נבדקות הדגימות למען איתור מחלות מין מדבקות, מחלות גנטיות ואף מוטציות בגנים. כל הבדיקות הללו נועדו למנוע השתלשלות של זרע פגום וסיבוכי הריון מיותרים.


למה לתרום זרע?


ובכן, שתי סיבות עיקריות מתנוססות מעל השאלה מדוע גברים נותנים תרומת זרע לבנק הזרע.


סיבה ראשונה היא הלא שמירה על הפוריות. גברים רבים הלוקים במחלה כלשהי רוצים לשמר את יכולתם להביא ילדים לאחר סיום הטיפול במחלתם. לדוגמא, עבור גברים שאובחנו כחולים בסרטן  הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות יהרסו את כמות הזרע ואת איכותו. בעזרת בנק הזרע, תוכל בת זוגתו של החולה להיכנס להריון מזרעו ללא בעיות.

כמובן שבנישה זו נכללים גם אותם גברים שעוסקים במקצועות המסכנים אותם ואת זרעם. נביא כדוגמא את עובדי תחנות הכוח שחשופים לקרינה רבה שיכולה לפגוע בפוריות שלהם ואף לסכן את בריאותם.


סיבה נוספת לתרומה לבנק הזרע תהיה מסיבה כלכלית או הומנית. שכן, עבור כל דגימת זרע שמתקבלת למאגר בבנק הזרע, נמסר מנגד תשלום הקבוע מראש. מעבר לכך, ישנם גברים רבים שפתחו את לבם לזוגות או יחידים שלא יכולים להביא ילדים לעולם מסיבות כאלו ואחרות והחליטו לעזור להם להיכנס להריון.


ואמנם, לא כל אחד יכול לתרום זרע. בנק הזרע דואג לסנן מראש גברים שלא עומדים במדדים שנקבעו מראש לתרומת זרע. הסינון מתייחס להיסטוריה רפואית, כמות הזרע ואיכותו וקריטריונים רבים אחרים. אם כן, במידה ואתם צריכים עזרה בכניסה להריון מומלץ לשקול את אופציית בנק הזרע. הדיסקרטיות מובטחת והסינון מרבי ומדיוק כך שתוכלו להיות בטוחים וסמוכים כי הזרע הנבחר תקין ומתאים לדרישותיכם.
חזרה למגזין
Loading