כיצד להשתמש באתר הכרויות להורות משותפת?

09/03/2014

כיום ניתן למצוא מספר לא קטן של אתרי הכרויות המיועדים לגברים ונשים המחפשים פרטנר להורות משותפת. קצת קשה להתייחס לאתרים אלו כאתרי הכרויות כיוון שאינם משמשים למטרות של זוגיות רומנטית, אך מבחינה רעיונית ותפעולית אתרים אלו אינם שונים בהרבה מכל אתר הכרויות רגיל. ההבדל העיקרי הוא שהאנשים הגולשים באתרי הכרויות להורות משותפת חולקים תשוקה משותפת להבאת ילד לעולם. הזוגות או השלישיות שנוצרים בעזרתם של אתרי הכרויות אלו הם זוגות שהתקבצו יחד לצורך ביצוע פרגמטי של אותה מטרה. בזכות אותם אתרים נוצרות מדי יום משפחות חדשות ומאושרות שגם שוברות את המוסכמה החברתית המקובעת של המודל המשפחתי.

כיצד יש להתנהל באתר הכרויות של הורות משותפת?

מי שבוחר או בוחרת בדרך של הורות משותפת עושה זאת לרוב באחת משתי הדרכים המקובלות כיום: באמצעות תרומה מבנק הזרע (לנשים) או באמצעות הורות משותפת יחד עם אדם נוסף שאינו בהכרח בן או בת הזוג הרומנטי. האתגר העומד בפני מי שבוחר בדרך של הורות משותפת הוא היכולת למצוא את האדם המתאים, הפרטנר המושלם לתהליך מורכב זה. אפשרות אחת שמסייעת בתהליך לא פשוט זה היא העזרות באתרי הכרויות שנוצרו במיוחד עבור מטרה זו: לחבר בין נשים וגברים שחולקים את אותו הרצון, להקים משפחה חדשה, לאו דווקא במודל המקובל של משפחה גרעינית ממוסדת. השימוש באתרי הכרויות אלו לא ירגיש שונה במיוחד למי שהתנסה בעבר ברישום לאתרי הכרויות רגילים: גם כאן תמצאו פרופילים של משתמשים שונים שיספקו לכם את המידע הבסיסי והרקע של אותו אדם, אלא שכאן אותו אדם שיכול להיות האב או האם הפוטנציאליים של ילדכם.

בכניסה לאתר תידרשו לתהליך הרשמה קצר בו תפתחו כרטיס אישי שיכיל מידע כללי עליכם (מקום מגורים, גיל, מקצוע ואף תמונה). אותו כרטיס אמור גם לכלול את ההעדפות שלכם לגבי איזה פרטנר אתם מחפשים לצורך הורות משותפת, כמו למשל- מקום מגורים, גיל, הכנסה ועוד. כמו כן יכיל הכרטיס מספר מילים המתארות אתכם ואיך אתם תופסים את רעיון ההורות המשותפת. ברגע שהכנסתם את כל הפרטים הדרושים תוכלו להתחיל לחפש אחר פרטנרים פוטנציאלים להורות באתר. רוב האתרים יהיו מסוגלים להציע לכם פרטנרים שמתאימים ככל האפשר להגדרות שהכנסתם, כלומר- למצוא עבורכם גברים או נשים שהכי מתאימים מבחינתכם לצורך הורות משותפת.

מרגע שנרשמתם סביר להניח שתתחילו לקבל הודעות ממשתמשים אחרים וזה המקום להתחיל להתכתב או לצ'וטט ולהתחיל להכיר את האנשים שבאתר. כדאי להתייחס לכך במלוא הרצינות ולהקדיש זמן להכרת האנשים כיוון שסביר מאוד שאחד מהם הוא אותו אחד שאתם מחפשים. ברגע שמצאתם אדם שאתם מרגישים טוב לגביו והייתם מעוניינים להתקדם איתו הלאה, תוכלו לארגן מפגש פנים אל פנים בו תוכלו לשוחח מעט יותר ולהכיר לעומק. תוכלו גם לדון בכל אותם נושאים או נקודות החשובות לכם שיעלו בהמשך הדרך אם תחליטו להביא לעולם ילד במשותף. זה אולי נשמע מעט קר וקליני אבל זהו אכן תהליך לא לגמרי טבעי שבו שני אנשים שלא מכירים זה את זו נפגשים ונאלצים להחליט במהירות החלטה שתשנה את חייהם. בכל מקרה, הכימיה והניצוץ הראשוני בהחלט אמורים להופיע גם ולהוות חלק ממערך ההחלטות שלכם, בטרם תחליטו לקשור את עתידכם עם אותו אדם בקשר של הורות משותפת.

חזרה למגזין
Loading