הסכמה בסיסית בתהליך של הורות משותפת

04/02/2014

כאשר מחליטים להביא ילד לעולם במסגרת של הורות משותפת, הדרך תמיד מתחילה בניסיונות למצוא שותף להורות. הכרויות לצורך הורות משותפת מתקיימות כמעט באופן בלעדי באינטרנט, באתרים שמיועדים בייחוד לקהל המחפש שותפים להורות. באתר כזה, ישנו מאגר של גברים ונשים שהרצון להביא ילד לעולם הוא המכנה המשותף לכולם. אתרים אלו מתנהלים באופן דומה לאתרי הכרויות רגילים. כל גולש מחפש במאגר מועמדים פוטנציאליים שמוצאים חן בעיניו ומתחיל לפנות למי שמצא. בדרך כלל התקשורת הראשונית בין גולשים באתרים של הורות משותפת מתנהלת דרך הצ'אט באתר או מערכת ההודעות הפנימית, לאחר מכן השיחות עוברות למייל האישי ולטלפון וכמובן שהמטרה הסופית היא להיפגש פנים אל פנים ולראות אם יש אפשרות להתקדם בתהליך.

אמנם חיפוש שותף להורות אינה זהה לחיפוש אחר בן זוג, כיוון שאין חשיבות להתאמה זוגית בין השותפים, אך עדיין חשוב מאוד להקפיד לחפש מועמדים שהתקשורת איתם טובה מהתחלה ותוכל להוות בסיס למערכת יחסים משותפת בעתיד.

ברור כי למרות שלא מדובר בקשר זוגי, בין שותפים להורות חייב להתקיים קשר קבוע. אחרי הכל, מדובר בשני הורים לאותו ילד, שצריכים לגדל אותו, לחנך אותו ולכלכל אותו במשותף.

כאשר מתחילים לתקשר עם מועמדים לתהליך של הורות משותפת חשוב לברר כמה דברים בסיסיים על נת לבדוק אם יש טעם בהמשך ההכרות.

 

דגשים לשיחת הכרות אודות הורות משותפת

 

הדבר החשוב ביותר ששותפים להורות צריכים להסכים עליו הוא אופן חלוקת האחריות בגידול הילד. יש אנשים שמעדיפים לגדל את הילד בשותפות מלאה ויש כאלה שמעוניינים בשותפות מצומצמת יותר, מכל מיני סיבות. מה שחשוב הוא ששני הצדדים יראו הורות משותפת באותה צורה, כיוון שזה הבסיס להצלחה בתהליך.

במסגרת חלוקת האחריות חשוב לתת את הדעת לגבי נושא הסדרי הראיה. כאשר הילד נולד ועד גיל שנתיים נהוג להשאיר אותו כל הזמן בביתה של האם, כאשר האב מגיע לביקורים בפרקי זמן קבועים. לאחר מכן, נהוג לשנות את ההסדר ואז הילד מבלה אצל אביו כל סופשבוע שני ולפעמים גם באמצע השבוע. חשוב לבדוק עם הצד השני מה העדפותיו בנושא הזה ולהתקדם רק עם מי שרואה את הדברים עין בעין.

בנוסף חשוב מאוד כמובן לברר עם מועמדים לתהליך של הורות משותפת כיצד הם רואים את נושא חינוך הילד. כדי להצליח בתהליך צריך למצוא שותף עם השקפות דומות בתחום החינוך. הכוונה היא גם לחינוך הביתי וגם לחינוך שיבחר על ידי ההורים במסגרת מערכת החינוך.

 

חזרה למגזין
Loading