הכשרת מנחי הורים המתמחים בהורות משותפת

05/10/2014

בעידן שבו אנחנו חיים האופן שבו כל אחד מאיתנו תופס ומבין את המושג "משפחה" שונה מאוד לעומת מה שהיה בעבר. אם בעבר אנשים ראו כמשפחה רק מקום שבו גבר נשוי לאישה ויש להם ילד או ילדה, הרי שהיום זה לא כך, והיום יש יותר ויותר אנשים שבוחרים באופציה של ההורות המשותפת. הורות משותפת מתאימה לכל מי שרוצה להביא ילד לעולם אך אינו רוצה לעשות זאת במסגרת זוגית, או שאינו נמצא בזוגיות. למרות שהעולם שלנו הרבה יותר פתוח לתאים משפחתיים שונים, עדיין אי אפשר להגדיר את המצב כמצב אידיאלי, ולכן בהחלט אפשר להבין מדוע אנשים שרוצים להיות הורים בהורות משותפת צריכים לעבור הנחיה והסברים.

מי מדריך את ההורים בהורות משותפת?

מנחי הורים שיש להם התמחות בהורות משותפת אלה הם אנשים שעברו קורסים והכשרות מקצועיות בתחום הזה, והאמת היא, שכל מי שחושב לקחת חלק באופציה הזאת צריך להיעזר בשירותי ההנחיה. שירותי ההנחיה מלווים את ההורים לא רק בשלבים של קבלת ההחלטה או בשלבים של לפני הלידה, אלא למעשה לכל אורך הדרך. ממש כפי שלא קל לנהל זוגיות ולהפוך להורים, כך גם לא פשוט להיות אנשים שרק חולקים ביניהם את נושא ההורות. לכן על מנת שזה יצליח בהחלט כדאי להיעזר בשירות של הדרכת הורים, כי הדרכת ההורים בהחלט יכולה להיות רלוונטית ולעזור. כמו כן, הדרכת ההורים מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש ולכן זה לא מפתיע שמושקעים בתחום הזה עוד ועוד מאמצים ומשאבים.

ההתמודדות הרגשית והפסיכולוגית

כל מי שרוצה להיות מנחה של הורים בתחום ההורות המשותפת צריך לעבור הכשרה כזאת כי לא מדובר על עניין פשוט. הקשיים של אותם הורים בהורות משותפת יכולים להיות רבים, כאשר מצד אחד קיים הנושא של הקבלה מבחינת העולם ומצד שני קיים הנושא של הקבלה העצמית של ההורים. מעבר לכל אלה, יש כאן גם שאלה של איך הופכים להיות הורים עם אדם שלמעשה לא באמת מכירים, ולכן ההנחיה כל כך חשובה. לכן כדי להיות מנחים שבאמת יכולים לעזור לאותם הורים צריך הרבה ידע מקצועי וניסיון, כי אחרת איך אפשר יהיה לסייע לאחרים להתמודד עם הקשיים הרגשיים שלהם בנושא? מדובר על תחום מעניין במיוחד, כך שזה לא מפתיע שיש גם הרבה אנשים שבאים לעשות קורסי הנחיה כאלה אשר בסופו של דבר לא עוסקים בתחום, כי ההכשרות האלה כשלעצמן מעניינות. הורות משותפת זה עדיין עניין שלא קל לקבל בעולם שלנו, אפילו במדינות שהן יחסית פתוחות, ולכן דרושים להורים מנחים צמודים שיוכלו לסייע להם לכל אורך התהליך הזה. בסופו של דבר, אחרי שהשנים עוברות וההורים מסגלים לעצמם סוג של תא משפחתי למרות שכל אחד חי בבית שלו, ניתן יהיה לומר שההדרכה הייתה טובה.

חזרה למגזין
Loading