הורות משותפת טובה לילדים

28/10/2013

אין ספק שאף אחד מהזוגות שהחליטו להתחתן ולהקים משפחה לא חשבו על היום שבו הם יתגרשו, אך עובדה היא זה קורה לא מעט. חשוב להיות מודעים לכך שגם אחרי הגירושים התא המשפחתי עוד קיים, ולכן כדאי מאוד לקבל סיוע ועזרה במסגרת הורות משותפת. זה נכון שהנושא של הורות משותפת יכול להתאים גם לבניית משפחה אחרת במסגרת של בניית משפחה שלא מבוססת על זוגיות ההורים, אך חשוב לדעת שהמושג הורות משותפת כולל גם את ההורים המתרגשים. במסגרת הורות משותפת טובתו של הילד היא בבסיס העניין, והרעיון הוא שכל ילד צריך שני הורים, בין אם הם חיים ביחד בזוגיות ובין אם לא. ממש כפי שככל שחולפות השנים אנו רואים יותר ויותר אנשים שפונים לאופציה של הקמת משפחה אחרת, כך ניתן לראות גם הרבה הורים שפונים לקבלת עזרה בנושא של הורות משותפת. מה שצריך להיות לנגד עיניהם של ההורים זו טובת הילד, או הילדים, ולכן כדאי לדעת שגם במקרים של הורות משותפת הילדים מקבלים את כל מה שהם זקוקים לו.

משפחה בעידן המודרני

אין ספק שהיום אנו מבינים את המושג "משפחה" בדרך אחרת ושונה מאוד לעומת איך שהיה נהוג להבין מושג זה לפני שנים, וטוב שכך, כיוון שאנו חיים בעולם דינאמי ומשתנה. היום משפחה אחרת יכולה להיות למעשה משפחה שמורכבת משני אנשים שאין ביניהם מערכת זוגית, ומעבר לכך, משפחה אחרת יכולה גם לכלול לסביות והומואים.
הורות משותפת זה למעשה המושג שממחיש את העובדה שלכל אחד מאיתנו יש זכות להיות הורה, בלי קשר להעדפות מיניות או לקיומה של זוגיות בחיים. משפחה אחרת יכולה להתאים לכל מי שרוצה לבנות את החיים שלו בצורה שונה שלא כוללת את המסגרת של אבא אימא וילדים, ומדהים לראות שיש יותר ויותר אנשים שבוחרים בדרך הזאת. הדרך הזאת הופכת ונהיית בכל שנה יותר ויותר מקובלת, דבר אשר משפיע באופן חיובי ביותר על החברה שלנו, כיוון שהיום החברה שבה אנו חיים נמצאת במגמה של פתיחות גדולה יותר וקבלה גדולה של השונה.

חזרה למגזין
Loading