הורות משותפת- לצאת מהארון

09/03/2022

אנו חיים בחברה מאוד ביקורתית, למרות כל ההתפתחויות והשינויים שקורים והם אכן מתרחשים ולאט לאט יש יותר סבלנות והכלה לשונה מה״נורמה״ החברתית. עדיין יש תחושות שנוגעות בבחירת הורות משותפת כי רבים מסתירים או אינם רוצים להחשף או לדבר על הנושא עם אחרים. 

אנחנו שואלים בעצם -למה? למה כשמישהי מעוניינת להביא ילד לעולם והיא בנישואים או זוגיות עם גבר או אישה, אין בעיה, היא יכולה לספר על זה בחופשיות למי שהיא רוצה והחברה תעודד ותפרגן, לגבי הורות משותפת והבחירה להביא ילד ללא נישואים וללא זוגיות פתאום עולה קצת חשש ולעתים תחושה שמלחיץ לשתף או לספר על זה כי אולי אנשים לא יבינו, אולי ישפטו, אולי אפילו ירחמו על האישה או הגבר ש״נאלצים״ להביא ילד לעולם ללא זוגיות. 

שהחברה תתמודד

אז בואו נשים את הדברים על השולחן, כל נושא ששונה בתוכן שלו מהדברים המוכרים והידועים בחברה שלנו לרוב לראשונה יתקבל בהרמת גבה או פליאה, ביקורת ושיפוטיות. עם זאת, חשוב לזכור, גם כשנשים וגברים מהקהילה הגאה התחילו לתת מקום לנטיה המינית שלהם וידעו שהחברה לא תקבל את זה ברכות כמו כל נושא אחר עשו זאת והצליחו עם הזמן ליצור מצב שבו נטיה מינית שונה מלהיות סטרייט היא בסדר, מקובלת ונורמטיבית. גם הבחירה בהורות שהיא לא הנרטיב הסטנדרטי, הורות שונה, הורות אחרת מכל סיבה שלא תהיה היא בחירה של האינדיווידואל ועל החברה להכיל, לקבל ולהעריך את בחירתו של האדם או האישה. 

היו שלמים וגאים בבחירות שלכם! 

לאחרונה שוחחתי עם אמא שילדה לא מזמן ילדה בהורות משותפת דרך שותף להורות שהכירה בגובייבי, היא סיפרה לי שהיא עורכת דין לענייני גירושים וההחלטה להביא את הילדה שלה לעולם בהורות משותפת הגיעה ממקום שבו היא כבר בשלה להורות ואינה מעוניינת לחכות למערכת יחסים שתקרה, ממה שהיא מכירה ותפיסת העולם שלה היא מעדיפה להיות הורה בהורות משותפת כי זה יותר מתאים לה מאשר להכיר מישהו ולהיות בלחץ על זוגיות כי היא רוצה כבר ילד וה״שעון מתקתק״. היא סיפרה בגאווה שמבחינתה להביא ילד לעולם יחד עם שותף ולא להתפשר על מערכת יחסים ובסוף להתגרש כי אין התאמה אמיתית ולכן בחרה בהורות משותפת המאפשרת לה להגשים את חלום ההורות ולא לוותר על איכות מערכת היחסים שתהיה לה בעתיד.  

נשים קרייריסטיות - א מיניות ועוד, לסביות, הומואים, גברים קרייריסטים ועוד

יש נשים וגברים שלא מצאו את עצמם במערכות יחסים, מכל סיבה שלא תהיה, עם זאת מוכנים לילד וכמהים לכך מאוד. הורות משותפת באה לתת מקום ודרך להורים פוטנציאליים שמעוניינים במשפחתיות בלי לכפות עליהם חיי משפחה שאינם מתאימים להם, זוגיות שאינה מתאימה להם או לחיות את חייהם חשוכי ילדים ופשוט ״להתמודד עם זה״. הורות משותפת היא פתרון מדהים בנוסף עבור גברים ונשים מהקהילה הגאה שרוצים להביא ילד אך אינם מעוניינים ביחסים רומנטים עם בני המין השני מן הסתם… 

הורות משותפת היא דבר נפלא ואנחנו מאמינים שעם הזמן תהפוך להיות עוד אחד מהדברים שכשאנשים שומעים עליו הם מקבלים בהערכה והבנה וללא שיפוטיות וביקורת. 

 
חזרה למגזין
Loading