הורות אחרת-הילד השני

09/03/2015

השינויים שחלו בשנים האחרונות במבנים המשפחתיים המקובלים גרמו להופעתן של משפחות חדשות בחברה המערבית. אם מדובר על מודל של הורות משותפת, הורות יחידנית או כל סוג נוסף של הורות אחרת, מבנים משפחתיים מגוונים הם כבר לא תופעה נדירה בימינו.

בעבר, מי שהקים משפחה בהורות אחרת לרוב הסתפק בילד אחד, אך היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים שלא עוצרים בילד הראשון ומעוניינים להרחיב את המשפחה האלטרנטיבית שלהם.

להבאת ילד שני במסגרת של הורות אחרת יש יתרונות וחסרונות שצריכים להיכנס למערכת השיקולים של כל מי שמעוניין להרחיב את משפחתו על מנת לקבל החלטה מושכלת ומתאימה עבורו.

 

יתרונות מרכזיים בהבאת ילד נוסף בהורות אחרת

 

-ילדים תמיד שמחים שהמשפחה גדלה. בגיל צעיר הם שמחים שיש להם אחים לשחק ולהשתולל איתם ובגילאים בוגרים הם כבר יודעים להעריך את האחווה והקשר המיוחד שיש בין אחים ולהישען אחד על השני כשצריך. האווירה המשפחתית הרבה פעמים מוצלחת יותר כאשר יש עוד אחים בבית. זה מעניק לילדים בטחון במבנה המשפחתי המיוחד שלהם. זה גם יכול לעזור במקרים של הורות יחידנית, כאשר לאם הרבה פעמים יש נקיפות מצפון על כך שהילד שלה בודד, מה שלא בהכרח נכון, אך זוהי תחושה שמלווה אמנות חד הוריות רבות.

 

-ילדים יחידים הם בדרך כלל יותר מפונקים ותובעניים. כאשר נוסף עוד ילד למשפחה זוהי הזדמנות ללמד אותם שיש עוד מישהו שצריך תשומת לב, ללמד אותם לחלוק ולכבד את הזולת וכך להכין אותם טוב יותר לחיים.

 

חסרונות שיש לקחת בחשבון

 

-מסוגלות כלכלית- גידול ילדים הוא תמיד דבר יקר, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על משפחות חד הוריות. כל מי ששואפת להרחיב את התא המשפחתי צריכה לבדוק היטב האם יש ביכולתה לגדל שני ילדים, עם כל ההוצאות הכרוכות בכך והאם כדאי לה לשקול אופציה של הורות משותפת, בין היתר, בשל חלוקת הנטל הכלכלי.

 

-סיוע חיצוני- גם אמהות יחידניות וגם הורים בהורות משותפת מטפלים בילדיהם לבד. חשוב לוודא כי ישנם מספיק גורמים שיכולים לסייע להם בטיפול ביותר מילד אחד, אם מדובר בבני המשפחה הקרובים ואם בסיוע חיצוני תמורת תשלום.

 

ישנם יתרונות וחסרונות נוספים שמשפיעים על ההחלטה האם להביא ילד נוסף במסגרת של הורות אחרת, אך אין ספק שמי שרוצה להרחיב את המשפחה יעשה את מרב המאמצים על מנת להגשים זאת וליהנות מהשמחה והשלמות שמביא איתו ילד חדש בבית.

חזרה למגזין
Loading