דרכים שונות להיות הורים

05/04/2021

הורות משותפת היא פתרון נהדר לגברים ונשים יחידנים שלא בהכרח רוצים להיות בזוגיות על מנת להביא ילדים לעולם. לצערנו, זהו אינו פתרון אופטימלי לקבוצה נוספת של אנשים המבקשים להיות הורים- זוגות חד מיניים. במקרה זה, על הזוג לצרף שותף לחיים ולהחלטות גידול הילד. זוהי פרטנרית שתהיה חלק מחייהם לאורך כל תקופת ההריון, וכמובן בכל חייו של הילד. במאמר זה נבדוק שיטות נוספות להבאת ילדים.


 

פונדקאות


 

פונדקאות בישראל קיימת כבר משנות ה-90 והיא השיטה המוכרת ביותר להבאת ילדים. בתהליך זה, חברה חיצונית, אשר מתמחה פונדקאות, מפגישה בין הזוג והאם פונדקאית ומתחילה את התהליך ביחד איתם. היתרון הגדול של שיטה זו היא בנוחות היחסית שבה מוצאים פונדקאית וכן ליווי החברה לאורך כל הדרך. גם לכם כהורים עתידיים יש יתרון בפונדקאות בארץ, שכן לפי החוק הפונדקאית חייבת להיות יהודית דוברת עברית. כך, תוכלו להיות איתה בקשר בכל תקופת ההיריון.


 

למרות הפתרון האופטימילי לזוגות חד מיניים ישראליים, תהליך הפונדקאות בישראל גורר איתו בירוקרטיה רבה ומתישה. לכן, זוגות רבים מחליטים כי הם רוצים למצוא פונדקאית מחו"ל שהם פונדקאות חוקית- בדרך כלל ממדינות כמו גיאורגיה, אוקראינה ואפילו ארה"ב. במדינות אלה אין הגבלה על גיל ההורים או משך נישואיהם, כך שתוכלו להתחיל את תהליך הפונדקאות במהירות. עליכם לקחת בחשבון שכיאה לפונדקאות במדינה זרה, כל התהליך מתבצע בתוך המדינה בשפתה, ופועל לפי החוק במדינה.


 

תרומת זרע


 

תרומת זרע החלה את דרכה כפתרון עבור זוגות נשואים שנתקלו בקשיים בהבאת ילדים לעולם בשל בעיות פוריות של הגבר. אך עם השנים הורחב השימוש בתרומת זרע דרך בנק הזרע גם לנשים רווקות אשר רצו להביא ילדים כאמהות יחידניות ולזוגות חד מיניים. בתהליך זה ההורים יכולים להחליט על התורם הפוטינציאלי לפי מגוון פרמטרים הכוללים מראה חיצוני (צבע עיניים, צבע שיער וכו) וכן לפי אישיותו של התורם. זאת ועוד, תהליך תרומת הזרע מעוגנת בחוק הישראלי ולכן קופות החולים השונות מסבסדות את עלות התהליך. 


 

למרות ההיתרונות הרבים, חשוב לזכור כי תרומת הזרע היא אנונימית ולכן לא ניתן לדעת מיהו האב המיועד ומהם תכונותיו. זאת ועוד, תהליך תרומת הזרע לוקחת זמן רב לעיתים קרובות ועולה הרבה כסף (כ-1200 שקל לתרומה אחת). 


 

השביל מתחיל כאן


 

בימים אלו ישנן דרכים רבות להביא ילדים לעולם, בין היתר דרך הורות משותפת, פונדקאות או תרומת זרע. אלו נחשבות כדרכים "לא שגרתיות" להוליד ילדים והן לעיתים קרובות יקרות ומסורבלות. לפיכך,  לפני שאתם בוחרים את הדרך הרצויה לכם, כדאי לחשוב טוב על העתיד שלכם ועל המוכנות שלכם להיות הורים. לא פחות חשוב לדבר ולהתייעץ עם בן או בת הזוג בנוגע לתהליך המתאים להם שכן אתם צריכים להיות מאוחדים לקראת המסע. בהצלחה!



 

חזרה למגזין
Loading