אימון להורות משותפת

18/11/2014

גידול ילדים אינו עניין של מה בכך. ניתן לומר כי מתוך כלל המשימות שאנחנו מבצעים בחיינו, זו ללא ספק החשובה ביותר, וזו שבה קיימת המשמעות הגדולה ביותר לכל צעד שנעשה במהלך הדרך.

ילדים, מתוקף היותם דף חלק, צורכים משאבים רבים, החל מחום ואהבה, דרך חניכה וחינוך, וכלה בכלכלה. לשם כך נדרשים הירתמות אישית מלאה והקרבה עצמית גבוהה. אולם, לא די באלו לבדם.

השיטה הקלאסית

במשך שנים רבות, הדרך היחידה שבה ניתן היה להביא ילד לעולם עבור אנשים שאינם מקיימים זוגיות (פרט לאימוץ כמובן) היתה באמצעות שימוש בבנק הזרע, וגידול הילד כאם או אב חד הוריים. לעיתים, התשוקה לילדים והרצון לתת מעצמך יכולים לפצות במידה מסוימת על היעדר מבוגר נוסף, אולם אין ספק כי שני הורים זהו המצב הקלאסי לילד. מתוך ההבנה הזו נולד מושג ההורות המשותפת.

טובים השניים

הורות משותפת היא למעשה גידול ילד על ידי שני מבוגרים שאינם קשורים בניהם בקשר אישי. בפועל, ההבדל העיקרי מהליך תרומת הזרע הוא שבמקרה זה הילד זוכה ליהנות מקשר ישיר עם שני ההורים. הקונספט של הורות משותפת נועד לאפשר לגבר או אשה המעוניינים בגידול ילד, ומסיבות כאלה ואחרות אינם קשורים עם בן זוג, לעשות זאת בשותפות ולא בכוחות עצמם. הרווח הוא לכולם: גם להורים, וגם לילד עצמו, הזוכה לאיזון ולחיים מלאים יותר.

אימון אישי להורות משותפת

גידול ילד הוא ללא ספק תהליך מורכב, שמוטב אם היה מחייב ליווי על ידי בעל נסיון. אולם, מדובר בהליך אף יותר מורכב כשהוא מבוצע על ידי שני אנשים שאינם מקיימים זוגיות, ולמעשה הדבר היחיד שקושר בינהם הוא הילד. לצורך הדוגמא, ניתן להקביל זאת לשותפות עסקית: כמו בכל התקשרות, חייבים להיות כללים מנחים ונושאים המסוכמים מראש בנושא לאופן גידול הילד והאחריות האישית של כל צד.

אולם, בניגוד לשותפות עסקית, במקרה זה כישלון השותפות משמעה פגיעה באורח חייו של הילד, וזהו ללא ספק המקרה הגרוע מכל. מאחר שלא מדובר על זוג שהיה קשור עוד לפני הילד, ומאחר שמדובר בהקמת חיים משותפים ולא מיזם עסקי, יש משמעות נרחבת לאופן בחירת הפרטנר.

כאן המקום לציין את חשיבותם של מאמן או מאמנת אישית להורות משותפת, אשר מתוקף נסיונם הרב בתחום יידעו להתאים לכל צד את הפרטנר המתאים לו ביותר גם מבחינה פיזית, אולם לא פחות חשוב מכך – מבחינה אישית. השאיפה היא לבחור את האדם הרואה עמנו עין בעין, שעמו נסתדר בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן, גם ברגעי מחלוקת. בחירה נכונה של פרנטר הינה הבסיס לחיים מלאי אושר, שמחה ונחת של כל הנוגעים בדבר, ובראשם הילד. ואחרי הכל, זו המטרה, לא?

 

חזרה למגזין
Loading