איך אדע שמצאתי שותף מתאים להורות?

30/07/2017

חיכיתם לרגע הזה כל כך הרבה זמן ועכשיו הוא הגיע - מישהו שהכרתם דרך גו בייבי יכול להיות השותף להורות שלכם! רגע לפני שאתם מקבלים החלטה הרת גורל, כדאי שתהיו בטוחים שמצאתם שותף להורות שאתם יכולים לסמוך עליו, מישהו שאתם מרגישים שבאמת יכול להתחייב לדבר הגדול והמופלא הזה שנקרא הורות משותפת. הנה רשימה קצרה שתעזור לכם לבדוק האם השותף הפוטנציאלי שמצאתם הוא הוא השותף להורות המתאים לכם ביותר.

 

הוא או היא אוהבים ילדים

זה אולי נשמע מובן מאליו כשמחפשים שותף להורות, אבל עליכם להיות בטוחים שהמועמד להורות המשותפת שלכם הוא מישהו שאכן רוצה משפחה ורוצה להביא אתכם ילד לעולם. אם הוא או היא מדברים הרבה על האחיינים או האחייניות שלהם למשל - זה כבר סימן טוב.

 

יש לכם ערכים משותפים

אחריות, אמפתיה, סובלנות - דוגמאות לערכים שלרבים מאתנו חשוב להנחיל לילדיהם. כדי ליצור משפחה אוהבת והרמונית, חשוב לוודא שלכם ולשותף הפוטנציאלי שלכם עולם ערכים דומה, שלשניכם ערכים משותפים שלאורם תרצו לגדל את הילדים. חשוב גם להסכים על החינוך הדתי שיקבלו הילדים, אם בכלל.

 

יש לכם הסכמה על אופן גידול הילדים

זוהי ככל הנראה אחת השיחות החשובות ביותר בתהליך מציאת שותף להורות משותפת. דברו על איך כל אחד מדמיין את עצמו כהורה. דונו בנושאים שחשובים לכם כמו הנקה, שינה משותפת, תזונה נכונה, על חינוך, על סוגים של הורות, על הטלת משמעת, הצבת גבולות וכן הלאה. הסכמה רחבה משמעה שהסיכוי להורות משותפת מוצלחת הוא גבוה.

 

קל לתקשר איתו/איתה

תקשורת היא כלי הכרחי בכל מערכת יחסים. הורות משותפת היא הורות הדורשת הרבה ארגון ולוגיסטיקה, לכן עליכם להיות מסוגלים לתקשר בצורה טובה עם השותף הפוטנציאלי שלכם. כבר בשיחות המוקדמות ומאוחר יותר בשלב החתימה על הסכם הורות משותפת, חשוב שתשימו לב אם האדם שבחרתם הוא אדם רגוע, שמכבד את דעתכם, מוכן לפשרות, מישהו ששם את טובת הילד בראש מעייניו כשהוא צריך לקבל החלטות חשובות.

 

יציבות כלכלית

לגדל ילד זה משהו שעולה הרבה מאוד כסף. במיוחד אם בחרתם בהורות משותפת ואתם גרים בבתים נפרדים. אל תתביישו לוודא שמצבו הכספי של השותף/ה להורות שלכם יציב מספיק כדי לגדל ילד ולתת לו כל מה שהוא צריך.

 

הוא/היא גרים לידכם או מוכנים לעבור דירה

בהסכם הורות משותפת נהוג לקבוע את זמני הראייה של הילד, כלומר - חלוקת הזמנים בין הבתים. זה יכול להיות שבוע-שבוע  או חלוקת הימים בתוך השבוע. בכל מקרה - מדובר בטרחה רצינית אם אתם לא גרים מספיק קרוב, ולטלטל את הילד האוטו כמה פעמים בשבוע לא עושה טוב לאף אחד. מה שבהחלט יכול להקל הוא קרבת מגורים. נכונות של השותף/ה להורות לעבור לגור בעיר שלכם/בשכונה שלכם/ברחוב שלכם הוא סימן טוב המעיד על רצינות הכוונות ונכונות לשתף פעולה.

חזרה למגזין
Loading