תוספי מזון הם פיתרון ולא רק אקסטרה

ייתכן שלא אחת שמעתם תחקיר זה או אחר במהדורת החדשות על המזון שנמכר לנו בסופרמרקטים ובשווקים. מדי כמה שבועות יוצא תחקיר חדש שבא להעלות את המודעות לכמה המזון שנמכר לנו בהמונים, ותופס לו מאחז כמעט בכל בית, אינו באמת מזין אותנו לחלוטין. הנדסה גנטית וזיבול כימי הם רק קומץ מתוך מילון המושגים שמכיל המזון שנמכר לנו כיום. אף כי נאמר לנו שזהו בעצם שיפור, וכך ניתן להפיק כמויות אדירות של מזון עבור ההמונים, בסופו של דבר ישנו מחסור לא מבוטל של מה שהגוף שלנו צריך.

אנשים רבים אשר צורכים את תפריט המזון השגרתי היומי שרוב האוכלוסייה צורכת, מוצאים את עצמם עם חוסרי מזון רבים מאוד. וויטמינים נחשבים לאחד החוסרים הכי שכיחים בצריכה של העולם המודרני. אף חלבונים ופחמימות, שנחשבים למרכיב העיקרי בתפריט המזון הפופולארי, אינם נצרכים ברמה איכותית ומתווספת אליהם פסולת רבה. אך את המחסור הזה ניתן לפתור כיום בלי בעיה באמצעות תוספי מזון.

החוסרים הנפוצים

לא ניתן לומר ששום מרכיב מאבות המזון אינו מגיע לגופנו באמצעות האוכל שאנו צורכים, אולם ישנם כמה מרכיבים בסיסיים, שהגוף שלנו דורש בתצרוכת יומית ואינם מסופקים לנו כנדרש. ויטמינים כאמור הם אב המזון שכיום מרבית האוכלוסייה לוקה בחוסר שלו, ובתוך קבוצה זו ישנם כמה סוגים חסרים יותר מכולם. ויטמין B12  הוא הראשון בסדרה הזו. זהו ויטמין אשר משמש את מוח העצם ליצירת תאי הדם בגופנו. מחסור בוויטמין הזה עלול לגרום לבעיות בגדילה, בהתפתחות ובניהול אורך חיים תקין מלא. השני בסדרת החוסרים הוא ויטמין C אשר משמש בגופנו בחיזוק המערכת החיסונית. למעשה הוויטמין הזה הוא כמו אספקת ציוד לוגיסטי לצבא הלוחמים שנמצא בגוף שלנו נגד מחלות. וויטמינים כאלו ועוד מרכיבים רבים אחרים כמו ברזל, אומגה 3 וכדומה, ניתן כיום לספק לגוף באמצעות תוספי מזון.

את מי תוספי מזון משמשים?

מלבד קבוצות האנשים אשר סובלים ממחלות ספציפיות שמונעות ספיגה מספיקה של כל המרכיבים החשובים, ישנן קבוצות רבות באוכלוסיה שבשבילן תוספים תזונתיים הם חלק מהתפריט הבסיסי היומי. ביניהם כמעט כל קבוצת גיל הזהב צורכים באופן תדיר תוספים, נשים בהיריון, קהילות צמחונים וטבעונים וכן הלאה.

תוספי תזונה אמנם לא יכולים לשמש תחליף מלא לאכול, אך הם בהחלט מספקים את הצורך הנפוץ למלא את החסר. מדי יום עוד ועוד אנשים לומדים להכיר את השיפור באיכות חייהם באמצעות נטילת תוספי מזון, שעוזרים לגוף לחיות כמו שהוא אמור להיות, שלם בלי חוסרים. 

המאמר מוגש באדיבות רשת תוספי התזונה – טבע קסטל: https://www.tevacastel.co.il

חזרה למאמרים
Loading