• הי אורח

כניסה לחברים

חיפוש מהיר

עד

מאמרים


יומולדת שנה לתינוק - חוויה בלתי נשכחת - למאמר המלא

צילומי הריון מסביב לעולם: מה יש לך בתיק ההריון...??? - למאמר המלא

צילומי משפחה- לתעד את הרגעים הקסומים ומהרגשים בחיים- למאמר המלא

תוספי מזון הם פיתרון ולא רק אקסטרא - למאמר המלא

מה נוכל לתת כמתנת לידה- למאמר המלא

דרכים טבעיות לטיפול באימפוטנציה - למאמר המלא

למצוא שותף להורות זה כמו להתאהב דרך אתר הכרויות - למאמר המלא

אלימות בתוך המשפחה כגורם לביטול משמורת - למאמר המלא

צילומי הריון-חלום מתוק בדרך להתגשמות- למאמר המלא

משחקים לגני ילדים -  למאמר המלא

מה חשוב לדעת לפני רכישת כיסא תינוק? למאמר המלא

רכישת כיסא תינוק ראשון אינה משימה פשוטה ויש לשים את הדגש להרבה פרמטרים שיבטיחו את בריאותו ובטחונו של ילדכם. אם כן כיצד נבחר את כיסא התינוק המתאים ביותר?

מתנות לראש השנה ליולדת ולתינוק. למאמר המלא

ראש השנה עומד לו בפתח ואיתו הבהלה למתנות. אם כן, מה נקנה ליולדת לקראת חג ההתחלות וההתחדשויות כך שנהיה גם מקוריים וגם מפנקים?

רשלנות רפואית בהיריון, לידה והולדה בעוולה. למאמר המלא

רשלנות רפואית היא אחת הסוגיות הסבוכות ביותר מכל בחינה ומכל היבט- גופני, נפשי, משפטי ועוד. היא מקוממת , מכעיסה ומכאיבה במיוחד במקרים, שבהם מוכח לכל ספק כי פגמים מהותיים ובלתי הפיכים היו צריכים ויכולים להימנע אלמלא הרשלנות.

 

סיפורי הצלחה של גו בייבי - לחצו כאן

 

 

כאשר זה לא מתאים - טכניקות שונות להביא להפלה. למאמר המלא

לא תמיד הכל הולך כמו שצריך ולפעמים צריך לקבל החלטות קשות בגלל מצב התינוק או מצב המשפחה. הורות היא דבר מבורך כאשר הכל הולך כמו שצריך אבל לפעמים המצב לא מתאים להתחלת משפחה חדשה.  

 

אמא מחליפה: הבנייה של אמהות - המאמר במלואו

תקציר

התוכנית "אמא מחליפה", המשודרת בערוץ 2 מוגדרת כתוכנית דוקומנטארית ישראלית, המתבססת על הפורמט של התוכנית הבריטית .wife swap מאחר ותוכנית דוקומנטארית מתיימרת להציג את המציאות יש חשיבות ממעלה ראשונה לבחון אותה על ייצוג המציאות בה בכלל, ועל ייצוג האמהות בה בפרט כדי להבין את מודל האמהות בישראל ולחשוף את הבנייתו דרך אמצעי התקשורת.

 

 

השיח התרבותי בעקבות חוק משפחות חד הוריות - המאמר במלואו

תקציר

ב- 1992 נחקק חוק משפחות חד הוריות , אשר כלל בתוכו שתי משמעויות מהותיות חברית וכלכלית. במחקרה (הרבסט, 2009) בחנה את הנסיבות שהובילו לחקיקת החוק מתוך פרספקטיבה פמיניסטית על מדיניות הרווחה, את דימויי האם החד הורית שהתעצבה לנוכח החוק ואת השיח בעקבותיו

 

הורים בלתי שבירים - המאמר במלואו

 תקציר

 

תינוק שמגיע לעולם, מתחיל את חייו בתלות מוחלטת בהוריו, האחראים על סיפוק כל צרכיו הבסיסיים ביותר.

למרות שהילד לומד וחוקר את סביבתו בדרכים שונות ולעיתים בעצמאות, הוא מלווה על ידי הוריו כמעט ללא הפסקה.הנוכחות הדומיננטית של ההורים במהלך חייו של אדם, מעניקה להורים מאפיינים אלוהיים כמעט, בגלל התחושה שהם מעבירים לילדיהם.

 

מוטיביציה להורות - המאמר במלואו

תקציר

מה גורם לנשים בימינו לרצות להפוך לאמהות? מחקר הנערך בקרב נשים בגילאים 25 - 27, גילה מה הם הגורמים המשפיעים ביותר על המוטיבציה לכניסה לשלב ההורות. נשים בגילאים אלו טוענות כי רצונן להפוך לאמהות מושפע בעיקר מהחברה והמשפחה, כאשר הן בעצמן מודעות לכך שמדובר בחלק בלתי נפרד מהיותן נשים. 

 

רשיון להורות - המאמר במלואו

 תקציר
כשמשרת החלומות שלנו היא המשרה הנשגבת ביותר עלי אדמות - להיות הורים, אפילו ראיון אנחנו לא עוברים ומי יהיה המראיין, האם העובר החמוד הנאבק יום יום לגדול תקנית ברחם אימו? כשלקראת סוף ההריון הוא משווע לתזוזה קלה, כי הבית הופך לצר ומחניק, האם מועד הראיון שלנו מתאים לשלב הסופי שבו הוא מכין עצמו ליציאה לאוויר עולם שאינו מכיר, אז איך יראיין את הוריו, ואם לא מצאו חן בעיניו יש אפשרות להחליף? יש גם במידות אחרות? ואז מה.... נחזור למציאות, אם לא עמדנו בציפיות המשרה האם הפעוט שהוא כבר ילד יכול לפטר אותנו?

להביט קדימה - המאמר במלואו

 תקציר
היום שוק העבודה מתחיל לגלות את הפוטנציאל הקיים בקהילת האימהות וקיימות משרות רבות בלוחות דרושים המציעות עבודה לאימהות. מומלץ לכל אחת לחשוב לפני הלידה כיצד היא מתרגמת את כישרונותיה והשכלתה להשיג עבודה מהבית לתקופה שלאחר הלידה ואולי בהמשך העיסוק יכול להוביל למקור ל- הכנסה נוספת. כל חברי האתר ראוי שיקדישו מחשבה ליום שהתינוק מונח בחיק האם והעולם הטורף מחכה לו בחוץ. בהסכם השותפות ראוי לקחת בחשבון את חלוקת המשאבים הנדרשת בתקופה הראשונה שלאחר הלידה. מומלץ לנשים להכיר את שוק העבודה הזמנית ויתכן שזהו יהיה מקור ההכנסה המרכזי בחודשים הראשונים שלאחר הלידה. כי בחודשים הראשונים האם פשוט לא מסכימה להוריד את התינוק מידיה.

מאמר דיעה: מודל אמהות אינטנסיבית - המאמר במלואו

 

תקציר

יש בהגדרת האם הטובה כנשואה, הטרוסקסואלית (ולא לסבית או דו מינית ), במעמד הבינוני, משום שימור הסדר הפטריאכלי הנשיות מזוהה עם האמהות, אמהות מזוהה עם הטרוסקסואליות ומונגמיה, ובהתאם לכך מופעלות סנקציות חברתיות כלפי מי שאינה עומדת בתקן הזה: אמהות צעירות , אמהות מבוגרות, אמהות חד הוריות שקיבלו תרומת זרע מ בנק הזרע ,  ואמהות לסביות הנחשבות בתחתית ההיררכיה של האמהות.

 מודל הורות אחרת - המאמר במלואו

 

תקציר

תהליך המיסוד של מודל האמהות המועדף מתאפשר מבחינה סוציולוגית באמצעות תהליכים של הדרה והכלה. בעוד המודל  המועדף מוכל בתרבות, המודלים האחרים עוברים תהליך הדרה. המודל המועדף הוא המודל שעולה בקנה אחד עם האידיאולוגיה ההגמונית,   מאחר והאינטרס העליון של כל מוסד חברתי  הוא שימור עצמי. מודל האמהות בימינו עולה בקנה אחד עם האידיאולוגיה של חיי המשפחה, שמעוגנים בנישואין, התנהלות משפחתית, פרקטיקה וחקיקה, מדיניות חברתית, והכלכלה הקפיטליסטית. ולצד כך תופעות של הורות אחרת כגון אמהות חד הוריות או/ו חד מיניות אשר יוצרות משפחה חדשה באמצעות תרומת זרע , נחשבות לא רצויות, והינן סוטות מהנורמות.  

מיתוס האם כמכונן הורות אחרת - המאמר במלואו

תקציר

 

דאגלס  בספרה 'מיתוס האם'  (The mommy myth) טוענת כי אמצעי התקשורת יוצרים בתרבות האמריקאית מערך אידיאלים, נורמות ופרקטיקות בנושא של אמהות והקמת משפחה חדשה ,  אותן היא מכנה- מודל אמהות חדשה (new momism).  האשה, לדידה,  מיוצגת באמצעי התקשורת השונים כדמות המטפלת העיקרית, ואפילו אם היא אשה עובדת, מועבר לה המסר כי היא אינה יכולה להיות שלמה באמת ולא תגשים את עצמה כל עוד אין לה ילדים. רעיון זה הינו גלגול מודרני של יחסי ציבור  למושג   feminine mystique המכונן הורות אחרת .


סדרות טלוויזיה והורות אחרת - המאמר במלואו

 

תקציר

 

 

 

בשנות ה-70' All in the family אמנם עסקה בתכנים שנחשבו טאבו עד אז: מיניות הומסקסואלית ו לסבית , הפלה, תרומת זרע ,  אפלייה, גזע, אך המסר העיקרי היה שהמציאות יכולה להיות קשה, אבל התמודדות עם הקשיים היא רק באמצעות התמיכה של המשפחה.  רוב הסדרות מציגות מודל של הורים שיודעים הכל (Superparents), אך היו גם סדרות שהציגו דמות חתרנית של הורות אחרת .

 תוכניות טלוויזיה וייצוגי אמהות בתרבויות השונות - המאמר במלואו

תקציר

 

 

בשנות ה-70' All in the family אמנם עסקה בתכנים שנחשבו טאבו עד אז: מיניות הומסקסואלית ו לסבית , הפלה, תרומת זרע ,  אפלייה, גזע, אך המסר העיקרי היה שהמציאות יכולה להיות קשה, אבל התמודדות עם הקשיים היא רק באמצעות התמיכה של המשפחה.  רוב הסדרות מציגות מודל של הורים שיודעים הכל (Superparents), אך היו גם סדרות שהציגו דמות חתרנית של הורות אחרת .

 

הורות משותפת -  המאמר במלואו

תקציר

 

אתר גו בייבי נוצר על מנת לאפשר במידה מסוימת הורות הומו לסבית, אך לא רק. באתר יש אנשים שהחליטו שהם רוצים להקים משפחה חדשה והם לא מעוניינים לוותר על אבא או אמא ביולוגיים לילדם, או שאינם רוצים לעבור את חווית ההורות לבד, ומעדיפים הורות משותפת. האתר עוזר לאלפי אנשים שחולמים להיות הורים, ומודעים לנוכחות המהותית של שני ההורים הביולוגים בחיי הילד.

 

 

 

גיבוש הזהות ההורית - המאמר המלא

תקציר

תופעת ההורות היא תופעה מרכזית מאוד בתרבות העולמית בכלל ובתרבות הישראלית בפרט, והיא מעסיקה את כולנו בשלבים שונים בחיינו. מי מאיתנו לא שואל את עצמו לעיתים מיהו כילד להוריו? או כהורה לילדיו? אם כי ישנם ביטויים תרבותיים שונים להורות, זמן רב היה נהוג לראות בהורות תופעה טבעית.  

(104) Online

הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת

(104) Online

הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת