• הי אורח

כניסה לחברים

חיפוש מהיר

עד

מגזין הורות משותפת

למה עדיף לבחור הורות משותפת על פני הורות יחידנית

28/04/2022

מבנה המשפחה המסורתי משתנה כל הזמן, וכיום ניתן לראות משפחות אחרות. הרבה מכך ניתן  בזכות הקהילה הגאה שהראתה שיש עוד משפחות חוץ מאבא ואמא, אך כיום ישנה תופעה שבה גם רווקים ורווקות המעדיפים להביא ילד בעצמם, ללא צורך בזוגיות. אנשים אלו מעוניינים להגשים את חלום ההורות, ורק צריכים את העידוד הראשוני מהסביבה. אחת השאלות המרכזיות שעולות בהקשר זה היא האם להיות הורה יחיד, או דווקא למצוא שותף להורות. אז מה עדיף? הכל הכתבה הבאה

 

הורות לטווח רחוק

 

מעבר להורות יחידנית שבה האדם מגדל את הילד לבדו, ללא זוגיות, ישנה אפשרות נוספת אשר תופסת תאוצה בזמן האחרון- והיא הורות משותפת. בסוג הורות זו, שני הצדדים (הגבר והאישה) מסכימים שהם רוצים להביא ילד משותף לעולם, אך לא צריכים להיות ביחד או אפילו להיות בזוגיות על מנת להביא ילד עולם, זאת בניגוד להורות יחידנית שבה גבר או אישה מחליטים להפוך להורים עצמאיים.

 

איך עובד תהליך הורות משותפת? מדובר בהסכם משפטי מחייב עליו חותמים שני הצדדים באמצעות עורך דין מתמחה. בתוך ההסכם נקבעו קריטריונים כמו כמה ימים הילד נמצא אצל כל אחד מההורים, מי ישלם מזונות, באיזה בית ספר ילמד וכדומה. רק לאחר ששני הצדדים מסכימים על כך באופן סופי, ההסכם נחתם ואפשר להתחיל בתהליך. אמנם מסמך משפטי מחייב נשמע מרתיע בהתחלה, אבל אם תמצאו את הפרטנר הנכון, התהליך יהיה הרבה יותר פשוט. כמובן שגם לטובת הילד עצמו כדי שתמצאו פרטנר מתאים, שכן כל תינוק היה רוצה אמא ואבא מרוצים.


 

הקלה בנטל הכספי 

 

כל מי שיש לו ילדים יגיד לכם לגדל ילדים כיום, ובמיוחד בישראל, זה קשה. צריך לדאוג כמובן לבגדים, אוכל ומוצרי טואלטיקה לתינוק. היתרון הגדול של הורות משותפת הוא שאתם לא לבד! במקרה הזה, התינוק מכוסה על ידי שני ההורים שלו. תוכלו להחליט בינכם מי קונה אילו מוצרים, אשר תוכלו להעביר לפרנטנר שלכם במקרה הצורך. זאת ועוד, כאשר מגיע תינוק חדש לעולם נהוג להביא מתנות ובגדים כך שהתינוק יכול לקבל הרבה מתנות!

 

איפה מוצאים שותף להורות

 

ניתן לחשוב שמציאת שותף להורות עלול להיות תהליך ארוך, הרי איפה בדיוק אפשר להכיר עוד מישהו שמחפש הורות משותפת בדיוק כמוכם. בשלב זה המחשבה על הורות יחידנית קורצת יותר, מפני שהיא למעשה יותר קלה. אך לא כך הדברים, מציאת שותף היא לא בהכרח קשה, רק צריך למצוא את המקום הנכון.

 

הדרך הטובה ביותר היא להיכנס לאתר המיועד לכך, ולחפש את הפרטנר המיועד. בשלב זה עליכם לפתוח פרופיל באתר, לכתוב על עצמכם, ולהתחיל לחפש. חשוב למצוא אדם שחושב כמוכם, כזה שיש ביניכם קליק כבר מההתכתבות הראשונה, שכן כך תוכלו להתחיל בתהליך במהירות. זכרו כי בסופו של דבר מדובר בשותף לטווח הארוך, שותף שישאר איתכם לאורך כל חייו של הילד, כך שגם אם לא תהיו בזוגיות, תצטרכו למצוא את עמק השווה.

 

להפוך להורים זה לא דבר של מה בכך, אך אם תמצאו את הפרטנר הנכון, חייכם, וחיי הילד העתידי שלכם עומדים להשתנות.

 
 

חזרה למגזין

(179) Online

הורות משותפת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת

(179) Online

הורות משותפת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת
הורות אחרת